Technika

Lampy na sluneční energii


Solární lampy svítí už nejen na mnoha místech veřejného osvětlení, ale také na soukromých zahradách a pozemcích. V České republice se chystají další místa, kde se budou tyto lampy využívat. Dokonale osvětlí například parkoviště, cyklostezky, chodníky, zastávky MHD, přechody pro chodce, bezpečnostní cedule, parky, pěší zóny i běžné ulice, průmyslové areály, odstavné plochy, rozlehlé zahrady i jakákoliv místa mimo zástavbu či mimo dosah k připojení na elektřinu.
solární lampičky
Lidé si je také velmi oblíbili pro své soukromé potřeby. Pro ně se určitě vyplatí menší zahradní lampičky nebo malá orientační světla pro venkovní potřebu. Další využití najdou tyto lampy jako běžná domácí světla třeba na chatě nebo chalupě, pro sklepy i garáže.

Výhody solárních lamp:
·         Není potřeba žádné elektropřípojky, díky čemuž se ušetří za náklady na kabeláž a výkopy.
·         U těchto lamp nejsou žádné provozní náklady, neboť slunce je zadarmo.
·         Jsou dlouhodobě ekonomicky výhodnější než klasické lampy.
·         Jsou ekologické – provoz solárních lamp je velmi šetrný k životnímu prostředí.
·         Dlouhá životnost LED svítidel.
·         Mají nezávislý režim provozu.
·         Jejich instalace je nenáročná.
·         Jsou odolné proti povětrnostním vlivům.
·         Jsou elegantní s moderním designem.

Solární lampy jsou opravdovým pomocníkem pro každého, kdo chce ušetřit za elektřinu. Nabíjí se totiž jen ze slunečního záření, takže nepotřebujete ani žádnou elektrickou přípojku, prostě ani ždibec elektrické energie. Přesto lampy na sluneční energii perfektně splní svůj účel s tím, že efekt osvícení bude vždy dokonale dostačující.
solární osvětlení
Jak fungují?
Solární lampy přeměňují sluneční energii na elektrickou a během dne dobíjí vestavenou baterii, díky které vydávají světlo. Každé světlo pak má svůj svítící cyklus, jehož délka je závislá na ročním období i momentálním podnebí. V létě sluneční lampy fungují na 100%, v zimě se jejich svítivost snižuje asi o polovinu.

Fungují skvěle, a jejich největší předností je to, že ke svícení nepotřebují žádnou elektrickou energii, přesto po celý rok zajistí dostatečné osvětlení všude, kde se tyto lampy na sluneční energii vyskytují