Dům a byt

Posviťte si na svůj interiér z toho správného úhlu


Zvlášť v zimě, kdy slunce vychází okolo osmé hodiny ráno a zapadá sotva ve tři hodiny odpoledne je to velká nevýhoda. Slunce je zkrátka síla, kterou si nedokážeme ničím nahradit, ať zkoušíme oheň nebo umělé světlo. Ovšem umělé světlo je v interiéru důležité.
luxusní lustr ve vile
Věděli jste, že nedostatek světla přes den může mít za následek
1.       Depresi
2.       Únavu
3.       Podrážděnost
4.       Poruchy nálad
5.       Může dojít k poruše zraku
6.       Bolesti hlavy
7.       Poruchy spánku

To jsou velice vážné následky toho, když nehospodaříte se světlem tak, jak byste měli. Jistě, šetřit v domácnosti chce každý, ale jsou věci, na kterých by se šetřit nemělo, a to jsou:
1.       Teplo
2.       Světlo
zajímavé osvětlení
Tyto dvě věci jsou nenahraditelné a vedou k trvalým poškozením jak psychickým tak fyzickým. Ovšem pokud už máme svítit, měli bychom svítit úsporně, efektivně a také designově.

Jak přizpůsobit světlo právě vaší domácnosti
–          Abyste rozmístili světla v interiéru správně, musíte dodržet několik pravidel. Například vám budou stačit drobné změny, abyste zcela změnili celé rozložení světelných základů v celé vaší domácnosti. Stáčí několik změn a může se změnit jak vaše emoční rozpoložení, tak také harmonie celého domova. Stačí jenom správně a chytře zvolit to, co právě váš interiér potřebuje.

Ve chvíli, kdy nastane zima, měli bychom do interiéru vnést více světla. Ať už mluvíme o chodbě, nebo o vaší pracovně, o kanceláři v práci nebo o kuchyni či dokonce ložnici. Zima značí velice málo přirozeného světla, které se musíme pokusit nahradit alespoň tak, jak to dokážeme, ačkoli slunce nejde nahradit.

Jaké jsou nejčastější mýty o světle v interiéru?
–          Jedno centrální světlo stačí
Ano, stačí. Ale pouze v šatně, chodbě, na toaletě a eventuálně v komoře či v přístěnku

Nemělo by to být v žádné místnosti, kde se zdržujete více než patnáct minut denně
–          Pokud máte toaletu zvlášť, jedno světlo vám stačí.
–          Ovšem v koupelně by měla být světla minimálně dvě, stejně jako v každé další místnosti